Poznaj nasz zespół

JOANNA STOPA

psycholog, spec. psychodietetyki, psychoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku psychologia. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie jest w trakcie 4-letniego kursu w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, będąc psychoterapeutką w trakcie certyfikacji. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w wielu zróżnicowanych szkoleniach i warsztatach, tym samym dbając o jakość świadczonej pomocy specjalistycznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała już podczas studiów magisterskich, odbywając staże i praktyki, m.in. w ośrodkach zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień. Pracowała z osobami doświadczającymi kryzysu na skutek trudnych sytuacji życiowych, problemów rodzinnych czy wychowawczych. Obecnie swoje umiejętności rozwija w punkcie terapeutyczno-szkoleniowym dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Głównym obszarem jej zainteresowań jest psychologia zdrowia i jakości życia oraz mechanizmy powstawania zaburzeń odżywiania się. Pomaga osobom:

-       będącym w procesie odchudzania;

-       mającym trudności we wdrażaniu w życie zmian nawyków żywieniowych;

-       stosującym liczne diety nieprzynoszące efektów;

-       mającym problemy z jedzeniem pod wpływem emocji („zajadanie” stresu, napady objadania się).

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 

Poznaj pozostałytch pracowników